Gülsev ÇETİNKAYA 10 dk. 15 dk.

kidzanya1
 İlk olarak çikolata hazırlamak için Çikolata Fabrikasına girdi bizim ufaklık, buraya girebilmek için bankadan aldığı paranın bir kısmı ile ödeme yaptı.
kidzanya2
29 Mart Cumartesi Uykusuz Anneler‘in davetlisi olarak, çocuklarımızla beraber KidZania’ya eğlenmeye gittik. Bizim çocuklar para kazanmayı ve para ile hizmet alma deneyimini ilk kez burada yaşadılar.
KidZania’da 4-14 yaş arası çocukların keyif alarak eğlenerek öğrenme deneyimi yaşamaları için, gerçek bir şehir düşüncesiyle, inşa edilmiş içerisinde yer alan 60’tan fazla birimde, kendi becerilerine ve ilgi alanlarına yanıt verecek farklı düzeylerde 100 rol üstlenme faaliyetinden istediklerini seçerek bu parktan faydalanıyorlar. Burada gerçek dünyanın bir simülasyonuyla geleceğe hazırlanırken bol bol eğlenip ve öğreniyorlar.
Meslekler konusunda bilgi vermek ve park içinde geçirdikleri sürede destek vermek üzere özel eğitim almış Zupervisor’ler (gözlemciler) çocuklara yardımcı oluyor. Güvenlik bizler için çok önemli biliyorum, mekan güvenlik konusunda mükemmel bir seviyede hizmet veriyor. Biz çok eğlendik sabah 11’de mekana giriş yapıp saat 15’te oradan ayrıldık. Zaten günü iki parçaya bölmüşler ilk seans 10:00 – 15:00 arası  2. seans  16:00 – 21:00 arası çocuk kabul ediyor. Eğer çocuğunuz birçok aktiviteden faydalansın istiyorsanız seansın ilk dakikalarında bu eğlenceli ve güvenli tura başlamanız yeterli.
Uykusuz Anneler ‘e bizi davet edip mekanla tanıştırdığı için çok teşekkür ediyoruz. 🙂

kidzanya3

Diş hekimi olarak göreve başlayıp, dolgu işlemini başından sonuna yaptılar manken üzerinde, bu bölümde para kazandılar 🙂

kidzanya4

 kidzanya5
Dondurma Fabrikasına girip, sevdikleri çeşitte dondurma hazırladılar tüm aşamaları tamamlayıp, burada kazandığı paraları harcadılar, dondurma için para ödediler 🙂

 

kidzanya6

kidzanya7

En çok buradan keyif aldığını da belirtti bizimki 🙂 inşaat alanında tırmanma ve yürüme deneyimi yaşadı.

kidzanya8

kidzanya9

Veeeee kızların kendinden geçtiği Moda 🙂 burada istedikleri kıyafetleri giyip, aksesuarları takıp ilk defilelerini gerçekleştirdiler ve para kazandılar.

kidzanya10

Doktor olup karaciğer nakli yaptılar, organları incelediler ve yine para kazandılar 🙂kidzanya11